regulamin organizacyjny praktyki
I POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Tomasz Chmielewski działa na podstawie:
- przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Z 2015 r. poz. 618 z późn. zm.),
- wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Medyczną nr 000000121716-L-69
- niniejszego Regulaminu Organizacyjnego.
2. Miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych:
- ul. Oławska 15, 50-123 Wrocław
- ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
- w miejscu wezwania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej
3. W przypadkach uzasadnionych względami medycznymi, organizacyjnymi lub epidemiologicznymi dopuszczalna jest realizacja świadczenia z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (teleporada).
II CEL, ZADANIA, I ZAKRES UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ
1. Celem praktyki jest udzielanie świadczeń zdrowotnych poprzez wykonywanie działań służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonywania.
2. Zadaniem praktyki jest udzielanie świadczeń zdrowotnych, a w szczególności
a/ badanie i porada lekarska, także w miejscu wezwania,
b/ profilaktyka i leczenie, w tym ordynowanie leków i innych środków na zasadach określonych w obowiązujących aktach prawnych,
c/ zlecanie, wykonywanie i interpretacja procedur diagnostycznych,
d/ wydawanie opinii i orzeczeń lekarskich w zakresie posiadanych kompetencji, a w szczególności orzekanie w sporcie dzieci i młodzieży,
e/ w uzasadnionych sytuacjach wydawanie orzeczeń o czasowej niezdolności do pracy,
f/ wydawanie opinii, zaleceń i wskazówek dotyczących procesu treningowego mających na celu ochronę zdrowia ćwiczących, a w sytuacjach stwierdzenia dysfunkcji będących efektem podejmowanej aktywności sportowej ordynowanie terapii i zasad postępowania w ramach posiadanych umiejętności i kwalifikacji
III RODZAJ DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ
1. W ramach praktyki będą udzielane ambulatoryjne świadczenia zdrowotne obejmujące świadczenia specjalistycznej opieki zdrowotnej w dziedzinie medycyny rodzinnej i innych dziedzin medycyny zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i umiejętnościami, a w szczególności profilaktyki i leczenia z wykorzystaniem ćwiczeń fizycznych i metod terapii manualnej oraz orzecznictwa w zakresie stwierdzania o zdolności do uprawiania sportu.
2. Udzielanie świadczeń odbywać się będzie w pomieszczeniach praktyki, w miejscu pobytu pacjenta, a w przypadku teleporady w warunkach zapewniających zachowanie odpowiednich standardów obsługi Pacjenta (zwłaszcza w zakresie ochrony jego dóbr osobistych i zachowania tajemnicy lekarskiej).
IV ORGANIZACJA PROCESU UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH
1. Działalnością praktyki zarządza i kieruje lekarz, który ją utworzył.
2. Świadczeń zdrowotnych w ramach praktyki udziela lekarz, który ją utworzył.
3. Pacjenci są rejestrowani z wykorzystaniem wszystkich dostępnych kanałów komunikacji, a w szczególności osobiście, telefonicznie, z wykorzystaniem formularza rejestracyjnego na stronach www.sportdoctor.com.pl / www.sportdoctor.pl, poprzez wysłanie wiadomości email na adresy wskazane w danych kontaktowych na w/w stronach internetowych.
4. W przypadku realizacji usługi z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (teleporada), po wstępnej deklaracji Pacjenta chęci skorzystania z konsultacji lekarskiej (via formularz kontaktowy, kontakt telefoniczny, e-mail, dedykowane komunikatory) zostanie ustalony sposób uiszczenia opłaty za jej realizację (przelew bankowy, zakup usługi z wykorzystaniem dedykowanej platformy sprzedażowej). Uiszczenie opłaty jest warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia realizacji usługi. W sytuacjach uzasadnionych stanem zdrowia Pacjenta usługa może zostać zrealizowana przed potwierdzeniem dokonania płatności. Realizacja teleporady opiera się na analizie dostępnych danych klinicznych - wywiad, dokumentacja medyczna, wyniki badań dodatkowych, w uzasadnionych sytuacjach ocena wizualna.
V OPŁATY ZA UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDTCZNEJ
1. Ustala się następujące opłaty za udostępnienie dokumentacji medycznej (podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta):
- 1 strona wyciągu lub odpisu – maks. 0,002 przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni kwartał
- 1 strona kopii lub wydruku - maks. 0,00007 przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni kwartał
- dokumentacja medyczna na informatycznym nośniku danych - maks. 0,0004 przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni kwartał
VI OPŁATY
1. Ustala się następujące wysokości opłat za świadczenia zdrowotne:
1/ konsultacja lekarska – orzeczenie o zdolności do udziału we współzawodnictwie sportowym ("badania do licencji" - Zawodnicy do 23 roku życia – 170PLN,
2/ konsultacja lekarska dla osób aktywnych fizycznie – 190PLN,
3/ konsultacja lekarska z zakresu medycyny tańca - 190PLN,
4/ konsultacja lekarska ogólna - 170PLN,
5/ konsultacja recepturowa z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (e-recepta) - 60PLN.
Wrocław dnia 29.10.2022